Hromada materiálu a paleta. Ne, to nejsou ty nejvhodnější zábrany proti pádu do hloubky – do kanalizační šachty. Zvědavci jsou všudypřítomní a je potřeba s nimi počítat.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Kdysi jako mistr na vodárnách jsem objížděl se svým montérem a odečítali v šachtách vodoměry. Jedna šachta o rozměrech cca 4×4 metry, hluboká 3 metry nevydržela váhu montéra, stropní panel se propadl a montér padal dolů na šoupě DN 500. Veliké štěstí bylo to, že na šoupěti bylo ovládací kolo. V jiných šachtách toto šroťáci kradli a dávali do sběrny. Takže montér se “nenapíchl” na špingli. Odnesli to pohmožděniny. Tehdá jsem jako mistr z toho vyvázl bez důsledků porušení bezpečnostních předpisů, protože neexistovala norma na pravidelné zátěžové zkoušky stropních panelů. Od té doby nevstupuji na podzemní prostory s panelovými stropy – obcházím.
    Zajímalo by mně, jestli se musí provádět zátěžové zkoušky, např. po deseti letek. Panely mají v sobě dráty, beton se drolí a působením povětrnostních podmínek panely ztrácejí původní pevnost.

    • Neznám předpis ani normu, které by toto přímo řešily. Asi je zde nutné vycházet z obecné povinnosti vlastníka objektu tento udržovat ve stavu neohrožujícím bezpečnost (Stavební zákon).

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno