Na staveništi jsou „bojové“ podmínky. A ne vždy je možné, při obrovském finančním a časovém tlaku, dodržet předpisy BOZP do posledního detailu.

Občas už to ale s porušováním předpisů zaměstnanci poněkud přehánějí. Třeba na fotografii. Tak schválně? Kolik porušení tam vidíte? Zkusíme počítat společně:

  1. Práce ve výšce bez zajištění (ani zábradlí, ani OOPP);
  2. Zaměstnanci nepracují na bezpečném lešení, pouze na deskách;
  3. Lešení, které je na fotografii vlevo, je postaveno nebezpečným způsobem;
  4. Zaměstnanec má sandále, nemá OOPP pro práce ve výškách;
  5. Nebezpečně umístěný prodlužovací přívod (zaměstnanec se do něj může zamotat, může jej poškodit);
  6. Chybí ochrana proti pádu předmětů z výšky, na procházející osoby (otevřená vrata vítají k návštěvě a mít na hlavě buben s prodlužkou nebo dokonce zaměstnance, jistě není nic příjemného);
  7. Práce v blízkosti stavebního stroje (ohrožený prostor činností stavebního stroje je rádius o velikosti rovnající se maximálnímu dosahu ramene stroje zvětšené o 2 m, kde by nikdo neměl být).

Najdete další porušení?

Nutno podotknout, že jde o poměrně starou fotografii, která vyhrála soutěž na BOZPinfo.cz. Zaměstnanci dokončili svou práci bez následků.

Paradoxem je, že zaměstnanec, který na fotografii provádí vrtání, utrpěl v minulém roce pracovní úraz – pád z výšky a to s poměrně závažnými následky. Aneb, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Naštěstí to mělo dobrého konce a zaměstnanec je už opět ve výškách.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře