V minulém článku jste se mohli dovědět, co to jsou požární dveře a jak se označují. Dnes jen zamyšlení nad jednoduchou otázkou: „Opravdu požární dveře při požáru fungují?“ Provozovatelé zvýšené investice do požárních dveří příliš v oblibě nemají a jejich smysluplnost často také zpochybňují. Jsou ale pochybnosti na místě?

Faktem je, že aby mohly požární dveře být uvedeny na trh EU, musejí u nich být provedeny přísné zkoušky a vystaveno prohlášení o shodě. To znamená, že požární dveře zakoupené na trhu v EU, by skutečně fungovat měly. Kvalita samozřejmě záleží výrobce od výrobce a samozřejmě také na ceně dveří. Dá se ale říct, že nízká kvalita by měla znamenat pouze horší design či kratší životnost dveří. Nikdy však ne nefunkčnost při požáru. Daná požární odolnost v minutách zkrátka musí být splněna v případě levných dveří i dveří drahých.

Nedávno se o významu požárních dveří přesvědčil i jeden provozovatel výrobního objektu. Dveře poměrně intenzivní požár skutečně nepustily za hranici požárního úseku a uchránily tak provozovateli značné hodnoty a dost možná i životy!

Požární dveře při skutečném požáru

Mrkněte na fotografie. Lze na nich vidět, že ze strany požáru dostaly dveře pořádně zabrat, ale z druhé strany stále vypadají jako nové.

Požární dveře po požáru
Požární dveře po požáru
Požární dveře zabránily šíření požáru
Požární dveře zabránily šíření požáru

Co vy a požární dveře?

Tak co? Když vidíte, že požární dveře hrají při požáru opravdu významnou roli, budete je zodpovědně zavírat?

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Lukas

Wow. Díky za foto. To jsem ještě neviděl. A popravdě jsem byl také jeden z těch pochybovačů.

RR

Super a díky za info. Tak ještě že byly zavřené.

Karlos

Ta klika je roztavená? Nebo se mně to jen zdá?