Kamion nedobrzdí v mlze a způsobí dopravní nehodu

Jet na dálnici v mlze, to je vždy velmi riziková záležitost. Velmi snadno se dostanete do situace, kdy budete muset nouzově zastavit nebo se přímo stanete účastníky dopravní nehody.

V takovém případě, pokud je to jen trochu možné, je důležité co nejrychleji vozidlo dostat na krajnici a neprodleně jej opustit. Dle možností ponechat rozsvícené osvětlení, včetně výstražného osvětlení a zadních mlhových světel. Vzít si jen nutné. Zejména reflexní vestu.

Prioritní je místo nehody řádně označit výstražným trojúhelníkem. Nikdy se nepohybujte po vozovce. Ani krajnice není bezpečná. Ideální je překročit svodidla a pohybovat se až za nimi. Obecně platí, že na dálnici se dle právních předpisů trojúhelník umísťuje neméně 100 m za vozidlo (nehodu). To je ale, zejména při husté mlze, velmi málo. Proto je vhodné jej umístit i dále.

Odstavení vozidla, případně i dopravní nehoda, byť drobná, za mlhy, na dálnici, je vždy velmi riziková. Neváhejte se proto obrátit na policii.

Rozhodně se nikdy nezdržujte ve vozidle a ani v jeho blízkosti. Překročte svodidla a držte se v dostatečné vzdálenosti za nimi. Vyčkejte pomoci. Na videu zřetelně vidíte, jaká rizika hrozí!

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře