Práce s flexou bez krytu způsobí zaměstnanci smrtelný pracovní úraz

3
3760

UPOZORNĚNÍ! VIDEO OBSAHUJE EXPLICITNÍ NÁSILÍ.
VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET A OSOBY SLABŠÍ POVAHY!
Video je zde umístěno čistě z důvodu prevence a pro vzdělávací účely.

Video je v poměrně špatné kvalitě. Přesto je na něm patrné, že zaměstnanec pracuje s úhlovou bruskou (flexou), kdy se snaží zabrousit dřevěný povrch.

Před prací si ještě navleče zástěru. Z videa již není patrné, zda došlo k zakousnutí brusky do dřevěného materiálu a následnému zpětnému rázu nebo k namotání ochranné zástěry. Výsledkem každopádně je, že se bruska, bez ochranného krytu, zařeže zaměstnanci do hrudi, což vede k masivnímu krvácení.

Každopádně jde o kombinaci chybějícího ochranného krytu a volného oděvu, která vedla k tomuto smrtelnému pracovnímu úrazu!

Porušení právních předpisů

písm. d), odst. (4), § 106, zákona č. 262/2006 Sb., úz.

3 KOMENTÁŘŮ

  • Ano, někdy člověk dostane ráno, ani neví jak. Proto je důležité, alespoň ta základní pravidla BOZP (např. ochranný kryt), respektovat a to jak v zaměstnání, tak i při práci doma.

 1. Tipnul bych to na poslední dobou velmi oblíbený carving kotouč s řetězem po obvodu.

  Koho zajimá – 2x video v Anglickem jazyce na toto téma od truhláře Jamese Hamiltona s výstižnými názvy “Je potřebné, abyste věděli jak nebezpečný tento stroj je (You need to know how dangerous this tool is! (How it got me))” a “Jak si sešrotovat 4 prsty…” (How to shred 4 fingers with a woodworking power carving disc)”. James přesně popisuje co zamýšlel, co udělal a jaký fofr to byl a protože točí pravidelně videa, má podrobnou dokumentaci jak k tomu došlo (původně to mělo být video jak vydlabat kus dřeva).
  Zdroj: Youtube kanál Stumpy Nubs – videa jsou z 26.11.2019) – linky pripadne doplnim, netusim zda je zde povoleno linkovat externi zdroje.

  James si pořezal ruku a naštěstí se z toho postupně uzdravil, zdá se s minimálnimi následky.

  Thruhlařím jako hobbysta a osobně bych si to na flexu nedal ani s krytem a upřimně řečeno netušim který výrobce úhlové brusky to považuje za přípustné příslušenství…

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno