Znáte to. Jdete si nakoupit. Respektujete všechna opatření. Jste zadýchaní a navlhlou roušku byste nejraději strhli z obličeje! Rukavice také nepřidávají na pohodlí. Vyhýbáte se kontaktu s lidmi a pomalu plníte svůj košík. Vše jde hladce a podle plánu. Dokud nepřijde řada na placení. Blížíte se k pokladně a už z dálky uvidíte dlouhou frontu na sebe vzájemně se tlačících osob. Jakoby doma neměli TV a nesledovali současnou situaci. Zdá se, že jejich moto je: „Čím blíže, tím lépe!“ A tak si stoupnete s dostatečným rozestupem za frontu a čekáte. Sledujete, jak pomalu postupuje kupředu. Když v tom na zádech ucítíte dech dalšího čekajícího, který je na vás přilepený tak, že i leckteré klíště by mu tenhle um mohlo závidět.

To je bohužel realita dnešních dní. Lidé se naučili A, tedy nosit roušky, ale jaksi ve většině případů opomíjejí to B, tedy ostatní preventivní opatření. Mezi ně zajisté patří i dodržování dostatečných rozestupů.

Nové bezpečnostní značky

S neukázněnými občany nyní pomohou bezpečnostní značky: „Prosím, udržujte rozestup!“, které se na podlahu nalepí v požadované vzdálenosti. Bezpečná vzdálenost by měla ideálně činit alespoň 2 metry.

Kdo značky využije?

Značky se dají využít všude tam, kde vznikají fronty. Mohou to být zejména:

  • obchody, supermarkety, hypermarkety, obchodní centra apod.;
  • státní úřady;
  • pobočky České pošty;
  • bankovní domy;
  • autobusové, vlakové a letištní terminály
  • a mnohé jiné.

Bezpečnostní značky vznikly po vzoru dánských supermarketů. U nás je můžete zakoupit v několika variantách u společnosti HAPPY END.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře