Home Akce a semináře BOZP H&S Best Practice Networking (BPN)

H&S Best Practice Networking (BPN)

H&S Best Practice Networking je určen pro všechny, kteří chtějí sdílet a poznávat nejnovější trendy v pojetí bezpečnosti a tím posouvat sebe i své společnosti dál. Využijte možná nejlepšího způsobu, jak se posunout na úroveň World Class.

O čem to je?

Kolikrát jste za svou praxi slyšeli: “A jak to dělají jinde?”

Kolikrát jste si řekli: “Hmm, to je dobrý nápad, to by u nás mohlo také fungovat?” nebo jste naopak slyšeli: “Hezké to máte, můžu se inspirovat?”

H&S Networking slouží ke sdílení tzv. správné praxe mezi odborníky působícími nejen v ryze českých společnostech, ale i zahraničních korporátech.

Chcete vědět, jak se s úskalími, které řešíte, vypořádali ostatní? Jste ochotni a připraveni se podělit o své know-how a inspirovat se know-how ostatních partnerů?

Jak to funguje?

V případě, že se stanete partnerem v tomto projektu, zavazujete se k organizaci H&S Networkingu ve své společnosti nebo u svého zákazníka. Všichni partneři budou postupně na svých pracovištích hostit ostatní partnery tohoto projektu. Pracovní skupina bude čítat 6 členů. Při těchto setkáních se očekává:

 • teoretické i praktické představení firmy;
 • fyzická prohlídka společnosti a nastínění jejího chodu; představení primárních bezpečnostních otázek, zavedených opatření, nastavených systémů apod.;
 • ukázka zavedené praxe;
 • brainstorming partnerů nad vyvstalými otázkami k prevenci rizik;
 • volná diskuse partnerů.

Setkání by měla být plánována v periodě 1 x měsíčně. Jiná četnost je čistě na dohodě členů.

Proč se BPN zúčastnit?

Best Practice Networking může být skvělý nástroj, jak získat zpětnou vazbu od jiných odborníků k řešenému problému a tím i možnost, jak dosáhnout ještě efektivnějších způsobů řešení problémů a řízení rizik.

BPN současně může být silně inspirativním nástrojem při řízení rizik bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kdy každý člen nahlédne pod pokličku jiným kolegům a jejich způsobům řešení. Nevymýšlejte vymyšlené, inspirujte se navzájem.

Pokud hodláte dostát požadavku téměř každého systému řízení bezpečnosti, tedy požadavku na neustále zlepšování se, může být právě účast na BPN jednou z nejefektivnějších metod, jak tohoto docílit. Navíc je cestou, jak se dostat na úroveň “World Class”, tedy být společností, která řeší bezpečnost opravdu na světové úrovni.

Co BPN naopak není?

Do BPN se musí každý přihlásit s určitou dávkou pokory a vědomím toho, že jeho řešení nemusí být tím nejlepším, ale že ono nejlepší řešení může objevit právě jen tým zkušených odborníků vzájemnou diskusí.

BPN není o tom, kritizovat práci druhých. Není cílem snažit se odhalit každou závadu na pracovišti. BPN nemá nahradit činnosti inspektorů OIP, auditorů systémů řízení nebo jiných kontrolorů. Vyžadována je tolerance členů a snaha pomoci si navzájem.

Kdo se může zúčastnit?

BPN je určeno všem odborníkům na oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kteří mají vymyšleno efektivní a v praxi zavedené řešení problému, o kterém si myslí, že by mohlo pomoci ostatním. Je určeno všem těm, kteří věří, že jimi zavedený a udržovaný systém řízení BOZP, může inspirovat ostatní.

Nemusí přitom jít nutně o komplikovaná a sofistikovaná řešení. Méně je někdy více a často jednoduchý způsob, je tím nejlepším.

Kolik to stojí?

Za organizaci neplatíte ani korunu. Hradit si musíte veškeré náklady (doprava, strava, mzda apod.).

Pokud se Vám nápad líbí, můžete zakoupit poděkování a podpořit tak BOZPforum.cz. Prostředky budou využity zejména k propagaci akce.

Datum

Pondělí 2. Září 2019

Cena

Zdarma

Více informací

Přihláška
Kategorie
Ing. Vít Hofman

Organizátor

Ing. Vít Hofman
Telefon
+420 730 732 751
E-mail
info@sawuh.cz
Web
https://www.sawuh.cz
Přihláška
QR Code

5 KOMENTÁŘE

 1. Prosím o podrobnější popis toho jak BPN bude probíhat. Jak budou tvořeny skupiny (dle zaměření/dle umístění)? Budou se zpracovávat výstupy ze všech setkání ke kterým budeme mít přístup? Je vhodným účastníkem BPN i začínající OZO, které nemá inovativní řešení problémů, ale rád by se zlepšoval a načerpal nové poznatky?

  • Dobrý den, díky za dotaz.
   Skupiny budou tvořeny s ohledem na zájem účastníků. Přednostně budou dávány dohromady firmy s podobným oborem činnosti. Tedy skladové firmy k sobě, výrobní firmy k sobě, stavební firmy k sobě. V případě velkého zájmu, budou dále priorizovány firmy tak, aby se jednoho BPN účastnily firmy zabývající se výrobou pro automotiv, výrobou pro chemický průmysl apod. Samozřejmě, že bude také zohledňována lokalita přihlášených firem, aby to pokud možno měli účastníci k sobě co nejblíže.
   Pokud ale bude zájem nízký, je možné, že v jedné pracovní skupině budou firmy výrobní, skladové, odpadové apod. rozeseté po celé ČR.
   Před uvedeným termínem zahájení, tedy před 2. Září 2019, budou všichni účastníci kontaktování a budou s nimi probrány možnosti a detaily.

   Zpracování výstupů pořadatelem není v současné době plánováno. Jde o bezplatnou akci. Předpokládá se, že členové si budou dělat vlastní poznámky, dle své potřeby.

   Zúčastnit se může určitě i začínající OZO. O inovativní řešení nutně jít nemusí. Mělo by jít o představení zavedeného opatření prevence rizik, které se v praxi osvědčilo a skvěle funguje. Klidně může jít např. o představení systému školení o právních a ostatních předpisech BOZP. Definice Zákoníku práce je velmi obecná a je tedy v kompetenci zaměstnavatele, jak si systém nastaví a vytvoří. Přitom reálně mohou existovat desítky způsobů řešení. Pokud ten svůj považujete za opravdu skvělý, tak proč jej nepředstavit ostatním?

 2. Dobrý den,
  skvělý nápad. Zkusím zjistit postoj vedení naší společnosti a pokud mi bude schváleno, tak se přihlásím.
  DH

  • Vedení společnosti je samozřejmě nutno celou věc prezentovat jako zcela prestižní záležitost, která přinese posun na poli bezpečnosti a značnou konkurenční výhodu 🙂

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Podělte se o svůj příběh!

Stal se vám pracovní úraz? Zažili jste požár nebo jinou havárii na pracovišti? Podělte se s ostatními o svůj příběh. Sepíšeme jej nebo natočme video. Můžete tak pomoci ostatním. Můžete tak zachránit životy!

You have Successfully Subscribed!