Skladování pneumatik v bytovém domě  


Lukas
Reakcí: 55
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Důvěryhodný člen
Přidal se: před 8 měsíci

Ahoj,

zeptám se, jedná se mi skladování pevných hořlavých látek - pneumatik ve sklepních prostorách bytového domu. Jedná se o „klasický“ bytový dům, panelového typu. 8. NP, v 1. NP se nachází společné prostory a sklepní kóje je každému bytu. Celý dům je tvořen jedním PÚ (sklepní kóje nejsou nikterak požárně děleny). PBŘ samozřejmě není. 

Existuje nějaké ustanovení práv. normy, které by omezovalo počet pevných hořlavých látek (nikoli kapalin; HK jsou uvedeny v § 44, odst. 4 Vyhlášky o požární prevenci) ve sklepích?

Osobně se domnívám, že ne. Jedná se „pouze“ o ustanovení § 17, odst. 1, psím. f) Zákona o PO v návaznosti na vlastní určené podmínky bytového družstva, které stanoví, kolik pneumatik apod. mohou jednotlivý vlastníci skladovat. Co myslíte?

 

 

3 Reakcí
Libor
Reakcí: 92
Autorizovaný odborník
(@lino67)
Důvěryhodný člen
Přidal se: před 8 měsíci
Odpověď
1 Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: před 8 měsíci

Důvěryhodný člen
Reakcí: 55

@lino67

Děkuji. 

Odpověď
Štefan Hlaváč
Reakcí: 35
Autorizovaný odborník
(@plynotlak-kadanseznam-cz)
Stálý člen
Přidal se: před 8 měsíci

Nejen pneumatiky, ale i lahve PB mají ve sklepě.

Porušují tím TPG 402 01.

Není rozdíl ve skladování plných lahví a prázdných lahví. Nesmí být pod úrovní terénu. PB je těžší než vzduch. Kde kdo si na zimu uloží lahve ze zahrádky, nebo je zdědil po rodičích, dědečkovi a uložil do sklepa. A to tam jsou třeba i desítky let a stářím jsou rizikovější.

Odpověď
Sdílet: