Začlenění Autokemp  


Vladimír
Reakcí: 26
Registrovaný člen
(@motolada13)
Stálý člen
Přidal se: před 5 měsíci
Dobrý den, čeká mě začlenění autokempingu.
Napadá Vás na co se zaměřit?
V první řadě zkontrolovat kolaudační rozhodnutí?
Počet lidí, zásobník plynu v objektu??
Děkuji
7 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 254
(@vit-hofman)
Uznávaný člen
Přidal se: před 1 rokem

Ještě jsem se s tím nesetkal. Ale postupoval bych obdobně.

  1. Dokumentace, dle které je autokemp schválen a provozován (předpokládám, že bude existovat nějaká správní budova, případně objekt hygienického zařízení, ke kterým bude klasická projektová dokumentace včetně požárně bezpečnostního řešení a toto v lepším případě obsáhne i kempingové plochy. Nevím přesně, ve kterém dokumentu bude stanoven maximální počet vozidel a osob, ale někde by to být rozhodně mělo).
  2. Projít celý autokemp a vytipovat požárně nebezpečná místa a činnosti (dieselagregát, transformátor, zásobníky plynu, pracoviště údržby apod.).
  3. Asi bych také trochu nahlédl do systému kempovacích míst a parkování. Nejlépe vytvořit systém, který umožní rychlé opuštění kempu jak pro vozidla, tak i pro osoby (co největší možné uličky, zaplňovat ne od jednoho rohu, ale spíše dávat jednotlivá vozidla co nejdále od sebe a postupně plnit mezery, nařídit parkování jedním způsobem -> tj. tak, aby měli všichni předek vozidla stejně a při vyjíždění a rychlém opouštění areálu se neblokovali couváním a otáčením se).

Čistě ale ohledně začlenění, kempovací plochy jako takové budou asi určitě bez zvýšeného požárního nebezpečí. Pak se zaměřit spíše na stanovení pravidel. 

Domnívám se, že nelze při začlenění využít pojmu stavba, která je stavebním zákonem definována takto: "Stavbou se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání. Dočasná stavba je stavba, u které stavební úřad předem omezí dobu jejího trvání. Za stavbu se považuje také výrobek plnící funkci stavby. Stavba, která slouží reklamním účelům, je stavba pro reklamu."

Tj. asi nebude nutný požární řád, ale vše bude chtít ošetřit v provozním řádu - zejména zacházení s grily, ohněm, skladování nafty / benzinu apod.

Hodně štěstí.

Odpověď
Vladimír
Reakcí: 26
Registrovaný člen
(@motolada13)
Stálý člen
Přidal se: před 5 měsíci

Ano přesně tak, vše co jsem zatím měl možnost dělat byly budovy, takže shromazdovaky,200 lidí atd, vše stavby.

Toto je venkovní plocha.

Zvýšené snad jen na počet lidí, ale kde čerpat informace tak jako u budov (normativně méně plochy na osobu než 4m2)....

 

Odpověď
1 Odpověď
Tomáš Neugebauer
Autorizovaný odborník
(@neugebauer)
Přidal se: před 8 měsíci

Důvěryhodný člen
Reakcí: 57

@motolada13

Pozor na propan-butanové láhve, např. v kuchyňce. Snadno se můžete dostat do zvýšeného v malém kempu, kde si myslíte, že je nebezpečí minimální.

Odpověď
Vladimír
Reakcí: 26
Registrovaný člen
(@motolada13)
Stálý člen
Přidal se: před 5 měsíci

Ano, určitě v týdnu tam pojedu, tak to omrknu, jde mi spíše o ty věci které neuvidím na vlastní oči hned.Vrta mi hlavou ten počet ubytovaných, ani ne tak v ubytovacím domě (stačí 20 lůžek), ale ta plocha pro stany, auta,karavany atd...Existuje něco v legislativě kvůli čemu bych musel na základě počtu lidí řadit do zvýšeného?

Odpověď
1 Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: před 9 měsíci

Důvěryhodný člen
Reakcí: 56

Zdravím, nechte se inspirovat ČSN 73 0831 („shromažďováky“, obsahující i venkovní shromažďovací prostory; i když platí pouze pro projektování, je dobré se do ní podívat - takto jsem se nechal inspirovat, když jsem zpracovával letní kino bez horní hranice počtu osob) a „nějakou“ vyhláškou kraje (pokud existuje), která upravuje podmínky požární bezpečnosti při akcích, které se účastní větší počet osob. Do vyhlášky by mohly spadnout i kempy. 

Osobně se domnívám, že začlenění na základě počtu osob moc nevyjde... 🙂 

 

Odpověď
Vladimír
Reakcí: 26
Registrovaný člen
(@motolada13)
Stálý člen
Přidal se: před 5 měsíci

Ano výborný nápad, tímto směrem bych se chtěl vydat, dnes jsem obdržel info že je to jen louka a WC...

Takže bude ve hře jen ten shromazdovak.

Na tu vyhlášku se také poptam děkuji.

Odpověď
Vladimír
Reakcí: 26
Registrovaný člen
(@motolada13)
Stálý člen
Přidal se: před 5 měsíci

Tak půjdou bez zvýšeného, není tam nic pro co bych je zařadil výše.

Venkovní shromazdovak je od 500lidi , tady je max.200.

Zákon pak stejně hovoří o 200 lidech ale vše ve stavbách....

Odpověď
Sdílet: