Začlenění - mateřská školka  


Lukas
Reakcí: 44
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Stálý člen
Přidal se: před 5 months

Zdravím,

zeptám se, kolegové, jak se tváříte na začlenění mateřské školky? Jedná se stavbu o 2. NP, půdorysné rozměry cca 19 x 10 m, dvě třídy - cca 20 dětí od 3 do 6 let věku. 

Podle mě se nejedná o zvýšené požární nebezpečí. I když stavba bude mít kolaudační souhlas (který jsem tedy ještě neviděl), který určí, že se jedná o objekt pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, pro účely začlenění není naplněna podmínka § 17, odst. 7, písm. c), bod 2. Vyhlášky o požární prevenci... o. k.?  

4 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 227
(@vit-hofman)
Vážený člen
Přidal se: před 10 months
Napsal: @lukas

cca 20 dětí od 3 do 6 let věku

Určitě si dobře pohlídejte ten věk. 

Nově se do školek berou hodně i "batolata" 😉

Jinak souhlas. Malí caparti se v případě nouze rozběhnou rychleji, než učitelky. Asi se nedají brát za osoby se sníženou schopností pohybu. I když tou orientací bych si jistý úplně nebyl. Ale tak vyhláška mluví jasně 😎 

A ani kolaudace to neovlivní. Při začlenění je nutno postupovat dle vyhlášky, ne dle kolaudace 😉

Odpověď
3 Odpovědi
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: před 5 months

Stálý člen
Reakcí: 44

@vit-hofman

Díky za potvrzení a upozornění 😎 😉. 

Odpověď
Standa Šefčík
Autorizovaný odborník
(@standa)
Přidal se: před 5 months

Aktivní člen
Reakcí: 12

@lukas

Jinak jsem se ještě setkal, že školka měla v kolaudačním rozhodnutí i PBŘ napsáno, že školka je zřízena pro děti od 3 do 6 let. Školka brala samozřejmě i děti od 2 let. Při kontrole HZS toto bylo řešeno, jelikož PBŘ znělo jasně. Jsou tam větší rozdíly v únikách a např. vybavení sociálek, povrchů podlah apod. Pokud je tedy PBŘ napsáno pro děti od 3 let je potřeba PBŘ nechat přepracovat - a tím pádem vznikají nové požadavky na prostory pro děti od 2 let. - To jen takový dodatek

Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: před 5 months

Stálý člen
Reakcí: 44

@standa

O. K., velmi děkuji za trefnou připomínku. 

Odpověď
Sdílet: