Začlenění - tlakové nádoby  


Lukas
Reakcí: 34
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Stálý člen
Přidal se: před 4 months

Zdravím,

chci se zeptat na Váš názor - jedná se o objekt (jeden PÚ), ve kterém je celkový součet hoření podporující plynů v tlak. nádobách cca 120 l (místnost č. 1 - 2 x tlak. nádoba kyslíku po 40 l, místnost č. 2 - 1 x tlak. nádoba vodíku 40 l). Dveře jsou označeny bezp. značkami, tj. druh plynu a počet TN. Co myslíte, je tímto splněno ustanovení § 18, písm. b) Vyhlášky o PO:„...v prostorách a zařízeních, kde by vstup nebo činnost jednotky požární ochrany bez upozornění na zvláštní nebezpečí...“ a tudíž se nemusí začleňovat podle § 4, odst. 2, písm. j) Zákona o PO? 

Místně příslušný HZS, resp. SPD mi tuto mojí domněnku potvrdil. Co myslíte Vy? 

3 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 214
(@vit-hofman)
Vážený člen
Přidal se: před 8 months

Podle mě ano, je to dostatečné. Ale pro klid duše bych stejně asi konzultoval s hasiči.

Já teď řeším venkovní zásobník na propan-butan. Moc jsem nad tím nepřemýšlel a rovnou dal § 18 a vypracoval DZP. Ale hasič, který se k DZP vyjadřuje, má stále připomínky a požadavky. A to i nad rámec zákona. Už mě to nebaví. Vypadá to, že mu DZP nebude nikdy dost dobré. Jde o DZP pro takový jednoduchý objekt a bude už pomalu složitější, jak pro armádní sklad munice.

Tj. pohrávám si také s myšlenkou, činnost přečlenit a § 18 vyhodit právě z důvodu, že tam to upozornění nehrozí.

Jde o venkovní zásobník, který jde vidět z dostatečné dálky. Zásobník oplocen. Na plotě jasné tabulky. Postup hašení takových objektů musí každý velitel znát. Nevím no.

Odpověď
1 Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: před 4 months

Stálý člen
Reakcí: 34

O. K., úplně tomu rozumím. Tyto „naše“ případy, podle mě, a za předpokladu, že nebudeme mít DZP, lze v přípapdě kontroly ukecat. Stejně tak i zpracované DZP. Domnívám se, že závisí na nás - na zpracovateli - pro jakou stranu se rozhodne. Budu Vám držet palce s hasičem, ať se rozhodnete jakkoli :). 

Odpověď
Štefan Hlaváč
Reakcí: 29
Autorizovaný odborník
(@plynotlak-kadanseznam-cz)
Stálý člen
Přidal se: před 4 months

Je to dle ČSN 07 8304 tzv. Malý sklad.                                                                                                      Norma neuvádí zvláštní pokyny pro skladování lahví, pouze: Samostatný požární úsek a nic složitého, umístění, větrání, tabulky a pod.

Propanový zásobník. V Technický pravidlech GAS, TPG 402 01, část: Zásobníkové tlakové stanice. Opět, nic složitého. Ochranné prostory, tabulky, oplocení a pod.

Odpověď
Sdílet:
Podpořte BOZPforum.cz sdílením: