FAQ- Časté otázky

Proč se registrovat na BOZPforum.cz

Hlavní výhody registrace si můžete přečíst na této stránce: https://bozpforum.cz/proc-se-registrovat/ Nutno však podotknout, že bez registrace jste oprávněni pouze prohlížet témata na fóru, ale nemůžete se účastnit diskuse.

Kdo se může registrovat na BOZPforum.cz?

Na BOZPforum.cz se může registrovat každý, koho zajímá problematiky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci s ní související oblasti. Registrace je bezplatná.

Jak se registrovat na BOZPforum.cz?

Registrace na BOZPforum.cz je velmi snadná a rychlá. Budete k ní potřebovat vaši funkční emailovou adresu.

I. Standardní registrace

Přejděte v hlavním menu do sekce registrace.

 

Ve formuláři si zvolte uživatelské jméno, pomocí nějž se budete do fóra přihlašovat a zadejte vaši platnou emailovou adresu.

 

Přečtěte si a pokud chcete v registraci pokračovat, tak zatržením políčka vyjádřete svůj souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů a pravidly fóra.

 

II. Registrace pomocí sociálních sítí

Pokud se chcete registrovat pomocí sociálních sítí (momentálně umožňujeme registraci pomocí vašeho facebook profilu nebo pomocí vašeho google účtu), postačí ve spodní části registračního formuláře:

 1. vyjádřit svůj souhlas se zpracováním osobních údajů a
 2. kliknout na ikonku sociální sítě, pomocí níž se chcete registrovat.

 

Po kliknutí na ikonku sociální sítě můžete být vyzvání k přihlášení se k této síti.  

III. Dokončení registrace

Po úspěšné registraci Vám přijde na zadanou emailovou adresu email s výzvou k nastavení si hesla k registrovanému účtu. Klikněte na odkaz v emailu, viz obrázek.

Budete přesměrování na formulář pro nastavení nového hesla. Vyplňte obě pole formuláře stejným heslem (pro kontrolu správnosti). Prosím, myslete na bezpečnost vašeho účtu a nevolte snadná hesla. Následně klikněte na modré tlačítko: 

“Nastavit heslo”, viz obrázek.

Blahopřeji. Tímto jste úspěšně dokončili registraci a můžete plně využívat váš účet na BOZPforum.cz. 

Proč se registrovat na BOZPforum.cz jako odborná osoba?

Pokud se na BOZPforum.cz registrujete jako odborná osoba, zejména jako

 1. odborně způsobilá osoba k zajišťování úkolů prevence rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
 2. technik bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
 3. odborně způsobilá osoba v požární ochraně
 4. technik požární ochrany
 5. koordinátor bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na staveništi
 6. autorizovaný inženýr požární bezpečnosti staveb
 7. revizní technik vyhrazených technických zařízení

získáte:

 1. přístup k uzavřenému diskusnímu fóru, určenému výhradně pro odborné osoby, kde můžete sdílet mnohem palčivější témata, která není žádoucí “ventilovat” na veřejnost – např. radit se ohledně citlivých interních informací konkrétní firmy;
 2. můžete kterýkoliv váš příspěvek označit jako příspěvek určený výhradně pro odborníky, který následně uvidí pouze odborné osoby a nikoliv veřejnost, viz obrázek.

Jak se mohu registrovat jako odborná osoba?

Pokud chcete mít přístup k uzavřeným diskusním fórům určeným výhradně odborníkům na oblasti BOZP, je nutné, abyste odeslali žádost správcům fóra. Žádost k vyplnění naleznete zde: https://bozpforum.cz/zadost-o-clenstvi-mezi-odborniky/

Jak změním jméno, pod kterým přidávám příspěvky na fóru?

Veškerá nastavení uživatelského profilu (účtu), měníte v sekci nastavení účtu. Do té se dostanete přes hlavní menu fóra Můj profil –> Účet, viz obrázek.

Uživatelské jméno, které se bude zobrazovat u vašich příspěvků na fóru, upravíte v položce: “Jméno”, viz obrázek.

 

Zapomenuté nebo nefunkční heslo k účtu, co teď?

Pokud jste ke svému již registrovanému účtu na BOZPforum.cz ztratili heslo, nic se neděje a je několik způsobů, jak se ze šlamastiky dostat. Tím nejsnadnějším je pořádně zapátrat v paměti a vzpomenout si. Pokud to opravdu nejde, pak přejděte na stránku přihlášení a klikněte na odkaz: “Ztratili jste heslo?”, viz obrázek.

Následně už dle instrukcí stačí zadat uživatelské jméno nebo asi lépe, email, který byl přidružen k registrovanému účtu. Pomocí zatrhnutí formuláře reCAPTCHA potvrďte, že nejste robot (vyčkejte, až se zobrazí zelená fajka) a následně klikněte na tlačítko: “Nastavit heslo”, viz obrázek.

Pokud vše výše popsané selže, kontaktujte administratora fóra na emailu [email protected], který vám ochotně poradí.

 

Co to je fórum, téma, příspěvek…

Na různých místech toho webu se můžete setkávat s pojmy, jako jsou fórum, kategorie, téma, příspěvek apod. Aby v tom bylo jasno, pojďme si tyto pojmy objasnit.

Diskusní fórum

Oblast, ve které probíhají diskuse. Tyto oblasti jsou dále děleny do kategorií. Web BOZPforum.cz obsahuje několik diskusních fór. V současné době zejména diskusní fórum: “Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (BOZP)”, “Požární ochrana (PO)” nebo viz obrázek: “Revize a provoz technických zařízení.”

Kategorie diskusního fóra

Diskusní fórum je dále děleno do kategorií. V případě výše uvedeného diskusního fóra: “Revize a provoz technických zařízení”, jsou to kategorie jako např. “Vyhrazená technická zařízení” nebo “Ostatní zařízení”. Běžný uživatel diskusního fóra nemůže kategorie přidávat, odebírat ani měnit. Toto provádí administrátor fóra. Pokud máte návrh na vylepšení členění diskusního fóra do kategorií, neváhejte kontaktovat administrátora: [email protected]   

Subkategorie diskusního fóra

Kategorie mohou dále obsahovat i subkategorie. V případě kategorie: “Vyhrazená technická zařízení”, jsou to subkategorie: “Elektrická technická zařízení”, “Plynová zařízení” atd. Běžný uživatel diskusního fóra nemůže subkategorie přidávat, odebírat ani měnit. Toto provádí administrátor fóra. Pokud máte návrh na vylepšení členění diskusního fóra do kategorií, neváhejte kontaktovat administrátora: [email protected]  

Témata

Uživatelé fóra mohou do jednotlivých kategorií nebo subkategorií diskusního fóra přidávat témata a k nim potom příspěvky. Například v diskusním fóru: “Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (BOZP)” je kategorie “Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (BOZP)”, která má subkategorii: “Krajská hygienická stanice” a v této subkategorii je uživatelem vytvořeno téma: “KHS a její privilegia v oblasti BOZP”, viz obrázek.

Příspěvky (odpovědi)

K jednotlivým tématům mohou uživatelé přidávat příspěvky, tedy své odpovědi na dané téma. Příklad odpovědi na obrázku níže.